Ehliyet Sınavı gün geçtikçe soru kalıpları ve bilgileri şekil değiştiriyor. Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları çözülmesinde fayda olduğu gibi Ehliyet Deneme Sınavları çözerek sınava hazırlanmanızda büyük rol oynayacaktır. Unutmayın ehliyet sınavında en az 35 doğru bilmeniz ve 70 puan dahil üstü bir puan almanız gerekmektedir. 70 Puan ve üstü aldığınızda artık direksiyon ehliyet sınavına hak kazanmış sayılırsınız.

Ehliyet Deneme Sınavı ve Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları bölümüne aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz, başarılar dileriz.

Ehliyet Sınavında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ehliyet sınavında ilk yardım ve sağlık bilgisi 12, trafik ve çevre bilgisi 23, motor ve araç tekniği 9, trafik adabından 6 soru olmak üzere sürücü adaylarına 50 soru soruluyor ve yukarıda da belirtiğimiz üzere 70 puan yani 35 doğru bilmeniz gerekiyor, şimdi ehliyet sınavında dikkat edilmesi gerekenlere göz atalım.

Sınava girmeden önce Ehliyet Deneme Sınavı ve Çıkmış Ehliyet Sınav Sorularını çözmenizde fayda var. Özellikle görsel soruları sınavda çok çıkmaktadır bunun için sık tekrarlar yaparak hafızanızı diri tutun.

İlk yardım ve sağlık sorularını ezber yapmaktan kaçınarak okuyarak ve anlayarak çözünüz aksi takdirde çok yanlış yaparsınız.

Araç Tekniği sınavında ise motor ve araç  soruları çıkmaktadır.

Diğer Sınavlar
Motorlu Taşıtlar Sınavı Başvuru Tarihi
1-10 Ağustos

Üye OlŞifremi Unuttum